1U sunucu lar alan kısıtlaması olan alanlarda bilişim altyapı yüklerini gelişmekte olan ve veri merkezi hizmet sağlayıcıları için uygun kompakt form sunuculardır .

VMR 1U sunucular, uygun fiyata kompakt ve esnek bir sunucudur . Küçük yapısı sayesinde nakliye ve satış durumlarında hem kompakt hem güçlü bir satış noktası platformudur . Kişiselleştirme amaçlı esnek bir yapılandırma olarak küçük ofislere, uzak ofislere ya da şube ofislerine dağıtılabilir . VMR 1U sunucular performans, güvenilirlik ve yönetilebilirliği birlikte sunmaktadır . Intel® Pentium®, Intel® Core™ i3 ,Intel® Xeon® E veya Intel® Xeon® E5 işlemcilerle çalışan 2 cpu destekli 1U sunucu, eşsiz kurumsal sınıf özelliklerini büyük bir başarı ile sunar. Bu da onu, büyümekte olan firmalar ve veri merkezi ISP ler için ideal bir raf sunucusu sistemi haline getirir. Üstün yapılandırma esnekliği, çeşitli iş gereksinimlerini karşılar .


VMR 1U sunucu içerisinde bulundurduğu teknolojiler sayesinde izlenebilirlik ve yönetimi üst seviyeye çıkarmaktadır . Front panelde bulunan led sistemleri yöneticiye fiziksel olarak harddisk , fan , anakart , network gibi durumları bildirir . Sunucuda oluşabilecek kritik bir hatada sesli uyarı sistemi sayesinde veri merkezi gibi büyük alanlarda hata bulmayı kolaylaştırır . Tüm hata izlenebilirlik durumları fiziksel olarak KVM üzerinden de anlık izlenebilir ve mail metodu ile yöneticiye bildirim gönderilebilmektedir .


VMR 1u sunucu anakart üzerinden aldığı ısı sıcaklık bilgisi sayesinde yüksek devirli fanları kontrol etmektedir . Anakart sıcaklık sensörlerinde bir hata oluşmasına karşın VMR 1u sunucu larda fan kontrol kartı üzerinde 2 adet harici sıcaklık sensörü bulunmaktadır . Bu sayede anakart üzerindeki sıcaklık verilerinin alınamaması durumunda harici sensörler devreye alınarak soğutmaya devam etmesi sağlanmaktadır .

VMR 1u sunucu lar disk enclosure backplane teknolojisine sahiptir . Bu teknoloji sayesinde hot-plug özelliği kazanmıştır . Sunucu çalışırken SAS ve SATA diskler sağlıklı bir şekilde sunucu üzerinden çıkartılıp takılabilmektedir . How-plug backplane disk teknolojisi sayesinde ergonomik kullanımın yanı sıra disk parite led izlemesi yapılabilmektedir . Disk parite ledleri 2 led grubundan oluşmaktadır . Bu ledler disklerin Activity ve Fail durumlarını fiziksel olarak izlenebilirliğini sağlamaktadır . Activity ve Fail ledleri sadece fiziksel olarak izlenebilmekte kalmayıp bu led durumlarını KVM üzerinden izlenebilir ve disklerin UID ışıkları açıp kapatılabilmektedir . UID ışıklarının kullanımı BT yöneticisi için disk değişimi ve bakım işlemleri için yönetilebilirlik sunmaktadır .

VMR 1U sunucular 350W ile 1000W arasında değişen güçlerde redundant aktif sıcak yedekli SMPS güç kaynağı seçenekleri bulunmaktadır . İhtiyacınız doğrultusunda redundant yedekli yada yedeksiz güç kaynağı seçimi seçim olanağı sunmaktadır . VMR SMTP güç kaynakları 80+ gold %90 enerji verimliliği sunar . Veri merkezi gibi yüksek sayıda sunucunun bulunduğu ortamlarda 80+ gold standardı enerji tüketiminde ciddi avantaylar sunmaktadır . VMR SMPT güç kaynakları PMBus enerji izleme veri hattına sahiptir . Bu hat sayesinde KVM üzerinden anlık enerji tüketimi izlenebilmektedir .

1U sunucular 600mm ve 800mm standart sunucu kabinlerine montaj uyumluluğuna sahiptir . Rail kits sayesinde en zorlu alanlarda kabin kilit mekanizması ile kolayca sunucu montajı yapılabilmektedir .


Yerli İmalat Ürünlerimiz

VMR Servers

Yüksek performanslı ve emniyeti kritik sunucu sistemleri

VMR PLC IO

Hızlı ve güvenli , Ladder ile uyumlu yerli PLC IO sistemi

VMR SMPS Power Supply

150W ile 5KW arasında değişen güçlerde switcing mode power supply sistemleri