Soğutucular günümüzde elektronik sistemlerde entegre ve güç elemanlarını soğutmak için kullanılan alüminyum , bakır yada saç metalden üretilen metal komponentlerdir . Elektronik kartlar için soğutucu imalatı Soğutucular harcanan güç göre hesaplanarak uygun değerlerde üretilmektedir . Soğutucular standart kılıf yapılarınına göre yada özel ölçülerde imal edilmektedir

VMR otomotiv , bilgisiyar, sunucu , gömülü sistemler ve savunma sanayi sektörleri için özel ölçülerde özel güç değerlerinde soğutucu imalatı yapmaktadır .

Soğutucu imalatı yaptığımız materyaller;

  • Bakır soğutucular
  • Alüminyum alaşım soğutucular
  • Direnç kaynak metodlu saç metal soğutucular

VMR pasif soğutucuların yani sıra aktif soğutma sistemlerini n imalatını gerçekleştirmektedir . Aktif soğutma sistemleri pasif soğutma sistemlerine göre daha küçük alanda daha yuksek soğutma kabiliyetine sahiptir . Aktif soğutma sistemi üzerinde fan yada peltier bulundurabilir .

Rack form factor soğutucu imalatı yetenekleriniz;

  • 1U sunucular için aktif yada pasif soğutucular
  • 2U sunucular için aktif yada pasif soğutucular
  • 3U sunucular için aktif yada pasif soğutucular
  • Full ATX yapılar için aktif soğutucular
  • Rugged sunucular için MIL-STD soğutucular

Savunma sanayi için çok kanallı kalın ekranlama soğutucuların imalatı firmamızca yapılabilmektedir . Soğutucular aynı zamanda elektronik kartların ekranlaması içinde kullanılabilmektedir . Bu sayede soğutucu ve kutu yekpare gövdeye sahip olmakla birlikte EMI / EMC koruma sağlamaktadır .

VMR tarafından imal edilen heatsink soğutucu makinesi saatte 25000mm bakır ve alüminyum heatsink soğutucu imalatı yapabilme kabiliyetine sahiptir . Tam otomatik CNC kontrol heatsink soğutucu imalatı

Makinelerimizde işlenecek soğutucuların petek aralıkları minimum 1.5mm ile max 50mm aralığındadır . 1.5mm petek kalınlığında bir soğutucunun maksimum petek sayısı 40 kanal olabilir . Soğutucular ile ilgili bilgi almak için lütfen satış ekibimiz ile iletişime geçiniz .

Bakır tabanlı alüminyum soğutucular firmamızca imal edilebilmektedir . Bu uygulama maliyet açısından avantaj sağlamaktadır . Bakırın anlık sıcaklık transfer özelliği sayesinde sıcaklık hızlı bir şekilde alüminyum tabanı doldurarak aktif RPM soğutma sisteminin devreye alınması ile soğutma hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiş olmaktadır . Bakır tabanlı alüminyum soğutucular yüksek adetli üretimlerde bakır soğutuculara göre fiyatları oldukça düşmektedir aynı zamanda tam bakır soğutucuların soğutma seviyesine çıkılabilmektedir .


Yerli İmalat Ürünlerimiz

VMR Servers

Yüksek performanslı ve emniyeti kritik sunucu sistemleri

VMR PLC IO

Hızlı ve güvenli , Ladder ile uyumlu yerli PLC IO sistemi

VMR SMPS Power Supply

150W ile 5KW arasında değişen güçlerde switcing mode power supply sistemleri