System on Chip ( SOC ) bir bilgisayar içerisinde bulunan parçaları içerisinde bulunurabilir ve tek bir yonga üzerinde tüm bileşenlere hakimiyet kuran bir platformdur . Bir SoC platformu ; gigabit Ethernet , görüntü işleme , Sata arayüz , USB , DRam , SDRam , XOR Nand ve Flash Nand teknolojilerini barındırmaktadır .

Genellikle SoC sistemler 2 ile 4 işlemci çekirdeği 1.2 ile 2.2Ghz işlemci saat frekans hızlarına çıkmaktadır . Bu hızlar sayesinde ve sunmuş olduğu çevresel arabirimler ile bir bilgisayardan farkı kalmamaktadır . SoC istemler mimarilerine göre Android , Windows , Linux , Unix  , VxWorks , Integrity RTOS işletim sistemi destekleri bulunmaktadır .

SoC çözümler multimedia , görüntü işleme , network ve sunucu gibi uygulamalarda sıklıkla kullanılmaktadır .

I.MX Serisi SoC Sistemler ;

I.MX serisi Soc sistemler NXP firması tarafından üretilen uygulama işlemcileridir . İçerisinde 1 adet cortex A serisi çok core işlemci birde Arm Cortex M serisi geleneksel işlemci bulundurur .

I.MX serisi sistemler 900MHZ ile 1.2GHZ arasında işlemci frekansına sahiptirler ve otomotiv , endüstri ve son kullanıcı sektörlerinde sıklıkla tercih edilmektedir .

VMR NXP işbirliği ile I.MX6 solo core platform geliştirmektedir . Core platform sayesinde istenilen çevresel birimler ölçeklenebilir bir şekilde core platforma entegre edilebilmektedir . Bu sayede proje süreleri kısalmakta , maliyetler azalmakta ve oluşabilecek işlemci tasarım hatalarının önüne geçilmektedir .


Yerli İmalat Ürünlerimiz

VMR Servers

Yüksek performanslı ve emniyeti kritik sunucu sistemleri

VMR PLC IO

Hızlı ve güvenli , Ladder ile uyumlu yerli PLC IO sistemi

VMR SMPS Power Supply

150W ile 5KW arasında değişen güçlerde switcing mode power supply sistemleri