SMPS sistemler AC gerilimi DC gerilime dönüştüren içerisinde gelişmiş anahtarlama elemanları bulunan modern güç kaynaklarıdır . Geleneksel güç kaynaklarının günümüzde yerini alan SMPS güç kaynakları verimli , yüksek güçlere çıkabilen , enerji kaybı minimum seviyede ve en önemli özelliği ise boyutları küçük yapıya sahiptirler .

SMPS teknolojisindeki gelişmeler neticesinde günümüzde bir çok teknolojinin boyutu küçülmüştür . Örnek vermek gerekirse , Bilgisayarlar , televizyonlar , endüstriyel güç üniteleri örnek verilebilir .

SMPS switcing mode power supply sistemlerde birçok topoloji bulunmaktadır . Bu topolojiler SMPS güç kaynağının gücünü ve enerji verimliliğine etki etmektedir .

SMPS tolojojileri ;

Topoloji Güç 
Gerilim düşürücü (Buck)0-1000
Gerilim arttırıcı (Boost)0-150
Azaltıcı-arttırıcı (Buck-boost)0-150
İleri Mode (Forward)0-150
Flyback 0-150
Push-Pull 100-1000
Yarım Köprülü (Half-bridge)100-500
Tam köprülü (Full-bridge)400-2000+

Yukarıda belirtilen topolojiler SMPS güç kaynaklarınından alınabilecek güç aralıklarını ifade etmektedir . Unutulmaması gereken diğer bir konu ise enerji verimliliğidir . Bu topolojilerin her birinin kendilerine özel enerji verimlilik seviyeleri bulunmaktadır .

VMR SMPS power supply tasarımı ve üretimini yerli ve milli olarak 100W ile 10KW güç seçenekleri ile geliştirmektedir . Enerji verimliliği ve performans değerleri tasarım sürecimizin en önemli faktörleri arasında bulunmaktadır .


Yerli İmalat Ürünlerimiz

VMR Servers

Yüksek performanslı ve emniyeti kritik sunucu sistemleri

VMR PLC IO

Hızlı ve güvenli , Ladder ile uyumlu yerli PLC IO sistemi

VMR SMPS Power Supply

150W ile 5KW arasında değişen güçlerde switcing mode power supply sistemleri