ARM Cortex-R serisi işlemciler 32 bit RISC çekirdek ailesindendir . Cortex-R serisi işlemciler zor gerçek zamanlı uygulamalar için geliştirilmiştir ve güvenilirliği üst seviyededir . İnsan güveniğinin tehlike arz ettiği safety critical uygulamalarda kullanılmaktadır . Cortex-R işlemcilerde gelişmiş DSP işleme , Dual core işlemci , veri önbellekleme , GIC ile gelişmiş kesme yapısı , ECC hata optimizasyonlu bellek teknolojilerini bünyesinde barındırmaktadır .

Arm Cortex-R serisi işlemciler gerçek zamanlı işletim sistemleri ile çalışmaktadır . Desteklenen işletim sistemlerine örnek olarak ; FreeRTOS , VxWorks , LynxOS , Integrity RTOS işletim sistemlerine örnek verilebilir . Arm Cortex-R serisi işlemciler DO-178B-C havacılık standartlarına uyumlu işlemci mimarileri arasındadır .

Arm Cortex-R serisi işlemciler yukarıda belirtildiği gibi insan güvenliğinin tehlike arz ettiği durumlarda kullanılmaktadır . Örnek olarak ; otomotiv , havacılık , endüstri gibi sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır .

VMR , Texas Instrument ile yapmış olduğu iş birliği sonucunda TI hercules TMS ve RM Cortex-R işlemcileri ile projeler geliştirmektedir .

Arm cortex-r işlemciler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir aynı zamanda ARM web sitesini ziyaret edebilirsiniz .


Yerli İmalat Ürünlerimiz

VMR Servers

Yüksek performanslı ve emniyeti kritik sunucu sistemleri

VMR PLC IO

Hızlı ve güvenli , Ladder ile uyumlu yerli PLC IO sistemi

VMR SMPS Power Supply

150W ile 5KW arasında değişen güçlerde switcing mode power supply sistemleri