3U sunucu lar yüksek kapasitede depolama talepleri olan bilişim altyapı yüklerini için uygun kompakt form sunuculardır .

VMR 3U sunucular, uygun fiyata kompakt ve esnek bir sunucudur . Kişiselleştirme amaçlı esnek bir yapılandırma olarak küçük ofislere, uzak ofislere ya da şube ofislerine dağıtılabilir . VMR 3U sunucular performans, güvenilirlik ve yönetilebilirliği birlikte sunmaktadır . Intel® Pentium®, Intel® Core™ i ,Intel® Xeon® E veya Intel® Xeon® E5 işlemcilerle çalışan 2 cpu destekli 3U sunucu, eşsiz kurumsal sınıf özelliklerini büyük bir başarı ile sunar. Bu da onu, büyümekte olan firmalar , büyük işletmeler ve veri merkezi ISP ler için ideal bir raf sunucusu sistemi haline getirir. Üstün yapılandırma esnekliği, çeşitli iş gereksinimlerini karşılar .


VMR 3U sunucu içerisinde bulundurduğu teknolojiler sayesinde izlenebilirlik ve yönetimi üst seviyeye çıkarmaktadır . Front panelde bulunan led sistemleri yöneticiye fiziksel olarak harddisk , fan , anakart , network gibi durumları bildirir . Sunucuda oluşabilecek kritik bir hatada sesli uyarı sistemi sayesinde veri merkezi gibi büyük alanlarda hata bulmayı kolaylaştırır . Tüm hata izlenebilirlik durumları fiziksel olarak KVM üzerinden de anlık izlenebilir ve mail metodu ile yöneticiye bildirim gönderilebilmektedir .


VMR 3u sunucular anakart üzerinden aldığı ısı sıcaklık bilgisi sayesinde yüksek devirli fanları kontrol etmektedir . Anakart sıcaklık sensörlerinde bir hata oluşmasına karşın VMR 3u sunucu larda fan kontrol kartı üzerinde 2 adet harici sıcaklık sensörü bulunmaktadır . Bu sayede anakart üzerindeki sıcaklık verilerinin alınamaması durumunda harici sensörler devreye alınarak soğutmaya devam etmesi sağlanmaktadır .

VMR 3u sunucu lar disk enclosure backplane teknolojisine sahiptir . Bu teknoloji sayesinde hot-plug özelliği kazanmıştır . Sunucu çalışırken SAS ve SATA diskler sağlıklı bir şekilde sunucu üzerinden çıkartılıp takılabilmektedir . How-plug backplane disk teknolojisi sayesinde ergonomik kullanımın yanı sıra disk parite led izlemesi yapılabilmektedir . Disk parite ledleri 2 led grubundan oluşmaktadır . Bu ledler disklerin Activity ve Fail durumlarını fiziksel olarak izlenebilirliğini sağlamaktadır . Activity ve Fail ledleri sadece fiziksel olarak izlenebilmekte kalmayıp bu led durumlarını KVM üzerinden izlenebilir ve disklerin UID ışıkları açıp kapatılabilmektedir . UID ışıklarının kullanımı BT yöneticisi için disk değişimi ve bakım işlemleri için yönetilebilirlik sunmaktadır .

VMR 3U sunucular 350W ile 1000W arasında değişen güçlerde redundant aktif sıcak yedekli SMPS güç kaynağı seçenekleri bulunmaktadır . İhtiyacınız doğrultusunda redundant yedekli yada yedeksiz güç kaynağı seçimi seçim olanağı sunmaktadır . VMR SMTP güç kaynakları 80+ gold %90 enerji verimliliği sunar . Veri merkezi gibi yüksek sayıda sunucunun bulunduğu ortamlarda 80+ gold standardı enerji tüketiminde ciddi avantaylar sunmaktadır . VMR SMPT güç kaynakları PMBus enerji izleme veri hattına sahiptir . Bu hat sayesinde KVM üzerinden anlık enerji tüketimi izlenebilmektedir .

3U sunucular 600mm ve 800mm standart sunucu kabinlerine montaj uyumluluğuna sahiptir . Rail kits sayesinde en zorlu alanlarda kabin kilit mekanizması ile kolayca sunucu montajı yapılabilmektedir .


Yerli İmalat Ürünlerimiz

VMR Servers

Yüksek performanslı ve emniyeti kritik sunucu sistemleri

VMR PLC IO

Hızlı ve güvenli , Ladder ile uyumlu yerli PLC IO sistemi

VMR SMPS Power Supply

150W ile 5KW arasında değişen güçlerde switcing mode power supply sistemleri